
Trendy
Partnerstwo dla zrównoważonego jutra - współpraca z Branżowym Centrum Umiejętności w Opocznie

Zrównoważony rozwój to nie tylko rozwiązania dla środowiska.
Za nami oficjalne otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności Przemysłu Ceramicznego – miejsca, które połączy uczniów, nauczycieli i pracowników branży z nowoczesną wiedzą, technologią i praktyką.
Podczas wydarzenia Tomasz Olszewski - Prezes firmy Cersanit SA, właściciela marki Opoczno, symbolicznie przekazał pamiątkową płytkę na ręce Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica Dariusza Kołodziejczyka – podkreślając nasze realne zaangażowanie w rozwój edukacji i przyszłości polskiej ceramiki.
W ramach współpracy z Centrum planujemy m.in.:
✔️ szkolenia dla uczniów, nauczycieli i specjalistów z branży
✔️ praktyki zawodowe – także w naszej fabryce
✔️ zajęcia z zakresu green & digital skills oraz w obszarze innowacji w ceramice
📍Centrum działa przy Zespole Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie. Na otwarciu obecni byli między innymi: Marcin Baranowski - Starosta Opoczyński, Dominik Piekarski - Managing Production Director, Agnieszka Zapolska – Product Development Director, Grażyna Żelazowska – HR Manager zakładu w Opocznie oraz Krzysztof Górny - Dyrektor Zakładu w Opocznie.
Centrum współtworzą: Starostwo Opoczyńskie, Polska Unia Ceramiczna, AGH Kraków.
💡To nie tylko inwestycja w młodych ludzi. To także okazja, by już dziś pokazać im, jak wygląda praca w firmie z wartościami. Dla nas to szansa, by inspirować i przyciągać tych, którzy jutro będą tworzyć razem z nami. Wierzymy, że edukacja zawodowa i nowoczesne środowisko pracy powinny iść w parze.
Dlatego chcemy dzielić się doświadczeniem – jako firma, ale i jako ludzie, którzy też kiedyś zaczynali.