Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Razem: {{ showPrice(priceSum) }} zł
Kolekcje - zdjęcie w tle

Kolekcje

Styl i charakter każdego wnętrza zależy od materiałów wykończeniowych i dodatków – możliwości są w tym zakresie są nieskończone, a granice wyznacza kreatywność i wyobraźnia. Płytki ceramiczne to element, który często stanowi podstawę aranżacji wnętrza. Ułożone na ścianie lub na podłodze określają nie tylko kolorystykę pomieszczenia, ale także nadają mu określony charakter i styl. 

W ofercie marki Opoczno znajduje się ponad 120 kolekcji płytek. Aby wśród nich znaleźć te, które najlepiej pasują do wyobrażeń i wizji nowego wnętrza, podzieliśmy całość oferty na segmenty, w których motywem przewodnim stała się natura (drewno, kamień), kolory, wzory oraz nowe trendy w aranżacji wnętrz, jak np. cemento inspirowane betonem architektonicznym.

Wybierz motyw, który najlepiej pasuje do Twojego wymarzonego wnętrza, zainspiruj się naszymi pomysłami i twórz niepowtarzalne, wyjątkowe i stylowe aranżacje.

Mimo że kamień mocno związany jest z klasycznym stylem, jak żaden inny materiał w efektowny sposób dopełnia współczesny design. Jego monumentalne piękno wyznacza ramy dla nowoczesnych aranżacji wnętrz, które wyróżniają się prostotą i elegancją. Kolekcje płytek wchodzące w skład segmentu STONE odwołują się do kamienia w sposób szczególny, zgodny ze starożytną zasadą twórczego odwzorowywania. Z nawiązania zarówno do rysunku, jak i barwy tego naturalnego materiału powstała propozycja dla zwolenników klasycznie urządzonych przestrzeni, pragnących odnaleźć we wnętrzu ponadczasowe piękno i styl.
Mimo że drewno kojarzy się z klasycznym wnętrzem, w efektowny sposób komponuje się z każdym stylem aranżacji. W segmencie WOOD znalazły się kolekcje płytek odzwierciedlających naturalne usłojenia i wybarwienia, a także odcienie charakterystyczne dla wielu szlachetnych gatunków drewna. Jest to propozycja dla miłośników nastrojowych wnętrz, pragnących ciepłej i przytulnej atmosfery, poczucia harmonii, spokoju i komfortu, jakie zapewnia bliskość natury. WOOD to niezwykła synteza tradycji i nowoczesności, w której drewno określa zupełnie nową jakość aranżacji wnętrza.
Beton nie jest już tylko solidnym fundamentem, lecz wyszukanym materiałem dekoracyjnym wnętrz w industrialnych i futurystycznych aranżacjach. Będąc odzwierciedleniem postępu cywilizacyjnego i technicznego, stał się symbolem nowego stylu, w którym to minimalizm jest wyznacznikiem niezwykle prostej, wręcz ascetycznej elegancji. Kolekcje z segmentu CEMENTO to wariacje pomysłów z betonem w roli głównej, odwzorowanym na płytkach w wielu odcieniach – szarości, ale i bieli, kremu, kawy, grafitu oraz czerni.
Kolekcje z segmentu MONOCOLOUR to idealne rozwiązanie do wnętrz, w których główną rolę ma grać kolor we wszystkich swoich odcieniach. Sięgając do tej niekończącej się palety barw, stworzyliśmy monochromatyczne połączenia oparte na równowadze barw, jak też kompozycje pełne kolorystycznych kontrastów. W ten sposób powstały niemal artystyczne kolekcje, idealne dla pasjonatów sztuki. Wzbogacone o wzory, efektowne struktury i lustrzane powierzchnie dają niepowtarzalny efekt wizualny, czyniąc aranżacje wnętrza subtelną, wyrafinowaną, ekskluzywną lub nieco ekstrawagancką, zawsze jednak oryginalną.
Poprzez swoją symbolikę motywy zdobnicze kształtują przestrzeń, nadając wnętrzu mocno indywidualny charakter. Wykorzystane w kolekcjach tego segmentu wzory florystyczne, geometryczne tworzą kompozycje klasyczne i awangardowe, subtelne, ekspresywne, zachwycające, pobudzające zmysły, a przez to inspirujące do poszukiwania piękna w najmniejszych akcentach dekoracyjnych obecnych w każdym stylu. Segment ten to emocjonująca podróż przez świat symboli prowadząca wprost do tego jedynego, wymarzonego wnętrza zinterpretowanego na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Gdzie kupić nasze produkty